top of page

Kim jestem

Patrycja-Zytkowiak-Wenzel.jpg

Zawód projektantki wnętrz wybrał mnie sam. 

Pierwsze zlecenie aranżacji mieszkania dostałam w 2006 roku, kiedy jeszcze nie zajmowałam się projektowaniem profesjonalnie. Pracowałam wówczas w korporacji. Potrzebowałam jeszcze czasu by zdobyć odpowiednie umiejętności, doświadczenie oraz nabrać odwagi, aby dokonać zmian w moim życiu zawodowym.

 
Dzisiaj, bycie projektantką wnętrz pozwala mi w pełni wykorzystać moją kreatywność. Wcześniejsze doświadczenie w biznesie przekładam na sprawne zarządzanie nawet najbardziej złożonymi projektami.

Pasja do mojego zawodu widoczna jest w każdym aspekcie moich realizacji, od aranżacji wnętrza,  przez prace remontowe, aż po końcowy efekt.

Filozofia

Filozofia

Jestem przekonana, że dobre wzornictwo i funkcjonalność wnętrza są kluczowe w tworzeniu pięknych i praktycznych przestrzeni. 

 

W architekturze i sztuce cenię okres modernizmu, w którym „forma wynika z funkcji” (ang. „form follows function”, cytując architekta Luisa Sullivana). 


Uważam, że istotą dobrze zaprojektowanego wnętrza jest przede wszystkim komfort mieszkańców. Szanuję założenia finansowe inwestorów i dbam o to, by osiągnąć zadowalający efekt wizualny i funkcjonalny, nie generując zbędnych kosztów. 

Kieruję się zasadą - mniej znaczy więcej. Lubię gdy ściany "oddychają". Unikam więc zabudowy stolarskiej na każdej ze ścian oraz nadmiaru w niefunkcjonalnych mebli i przedmiotów.  

 

W mojej pracy najczęściej przeprowadzam metamorfozy wnętrz. Pozwalają one na spektakularne zmiany w krótkim czasie, przy rozsądnym budżecie.

 

Lubię zestawiać ze sobą przedmioty z popularnych sklepów sieciowych z ikonami designu. Jestem wielką orędowniczką polskiego wzornictwa i marek.

bottom of page