top of page
  • Writer's picturePatrycja Żytkowiak-Wenzel

SZYBKA METAMORFOZA ŁAZIENKI - MALOWANIE PŁYTEK

Updated: Apr 6, 2023


Wymiana płytek ceramicznych może być kosztowna, a nie zawsze jest to konieczne. Jeśli zdecydujesz się na odświeżenie wyglądu swoich płytek łazienkowych, istnieje kilka sposobów, które pozwolą ci na osiągnięcie ciekawego efektu, nie obciążając nadmiernie budżetu domowego. Jednym z takich rozwiązań jest malowanie płytek.


Czy można malować płytki łazienkowe? Odpowiedź brzmi tak. Większość farb sprawdzi się na płytkach ceramicznych nawet ze wzorem, choć nie zaleca się malowania płytek z kamienia naturalnego, gdyż farba może wsiąknąć w ich powierzchnię. Warto więc przed malowaniem przeczytać uwagi producenta farby.


Kiedyś malowanie płytek uważane było za rozwiązanie mało profesjonalne. Obecnie jednak istnieje wiele specjalistycznych farb, które przy odpowiedniej technice pozwolą uzyskać imponujący efekt.


W Polsce dobre farby do płytek ceramicznych dostępne są w praktycznie każdym sklepie budowlanym oraz sklepach specjalistycznych z farbami. Wiele z tych farb nie wymaga nawet stosowania podkładu. Plusem malowania płytek w łazience jest cena, szybki efekt i możliwość samodzielnego przeprowadzenia prac.


Najlepszą stroną malowania starych płytek jest możliwość przeznaczenia zaoszczędzonych środków na zakup wysokiej jakości elementów wyposażenia łazienki. Możesz wymienić wannę, umywalkę, lustra, szafkę, nie zmieniając położenia instalacji hydraulicznej, co pozwoli ci na zaoszczędzenie pieniędzy i szybką metamorfozę łazienki przy minimalnym nakładzie pracy.

23 views0 comments

Comments


bottom of page